Bal u Andersena – impreza czytelnicza

24 stycznia 2007r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbędzie się impreza czytelnicza pt: “Bal u Andersena”, organizowana dla uczniów klasy III.

Cele imprezy: aktywizacja czytelnicza dzieci, inspirowanie zainteresowań literackich, rozwijanie wyobraźni.

Zadaniem dzieci będzie przeczytanie trzech baśni Andersena i napisanie na ich podstawie własnej baśniowej opowieści w formie książeczki z ilustracjami oraz przedstawienie swojego dzieła na imprezie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Dzieci przebrane w “andersenowskie” postacie bawić się będą na balu w baśniowej scenerii przygotowanej przez bibliotekę powiatową.

Impreza realizowana w ramach projektu Szkolenie dla Koordynatorów i Liderów kampanii “Cała Polska czyta dzieciom” 20-22 października 2006, Warszawa finansowanego ze środków The Vodafone Group Foundation.

Więcej o: , ,