„Dialog z przeszłościa”- spotkanie z młodzieżą Gimnazjum w Bolesławcu

28 maja 2013 r. w Gimnazjum w Bolesławcu odbyło się spotkanie informacyjne grupy młodzieży zainteresowanej projektem „Dialog z przeszłością”. Realizatorzy przedstawili cel i program projektu. Młodzież będzie miała za zadanie dotarcie do źródeł i miejsc historycznych związanych z powstaniem styczniowym na terenie powiatu wieruszowskiego. Uczniowie wraz z opiekunami, członkami Oddziału PTTK ZIEMIA WIERUSZOWSKA, pracownikami Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz Towarzystwem Historyczno-Kulturalnym ARSONIUM w okresie maj – wrzesień 2013 r. przeprowadzą spis miejsc pamięci, związanych z powstaniem styczniowym na naszym terenie oraz wyznaczą i oznaczą w terenie spacerowy szlak turystyczny. Przed przystąpieniem do oznaczania szlaku zostaną z młodzieżą przeprowadzone warsztaty z zasad wyznaczania i znakowania szlaków turystycznych. Warsztaty przeprowadzi doświadczony znakarz szlaków Andrzej Olbromski.

Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Więcej o: ,