Wystawa pt.: „W krwawym polu srebrne ptaszę … o czym mówią pieśni powstania styczniowego”

Dnia 21 maja 2013r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sokolnikach została zaprezentowana wystawa pt.: „ W krwawym polu srebrne ptaszę … o czym mówią pieśni powstania styczniowego”. Wystawa jest częścią projektu „Dialog z przeszłością” realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i dofinansowaną przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Towarzyszyła ona Powiatowemu Konkursowi Recytatorskiemu pt.: „Poszli nasi w bój bez broni”.

Wystawa prezentowana była również w Izbie Pamięci znajdującej się przy Zespole Szkół nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie .Wystawę obejrzeli uczniowie a także uczestnicy IX Zlotu Młodzieży Wiejskiej.

Więcej o: , ,