Promocja publikacji i wystawa “Miejsca pamięci powiatu wieruszowskiego” oraz podsumowanie projektu „Nieodkryte karty ludzkich historii, wydarzeń i miejsc”.

        22 listopada w piątkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie miała miejsce promocja publikacji "Miejsca pamięci powiatu wieruszowskiego 1939-1945”, wystawa pod tym samym tytułem oraz podsumowanie 6-miesiecznego projektu „Nieodkryte karty ludzkich historii, wydarzeń i miejsc”,  realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie, na który biblioteka pozyskała środki z Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.Podczas spotkania ...

czytaj dalej »


„Biblioteczne Biuro Śledcze czyli Kryminalna Noc w Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie” nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Nocy Bibliotek.

     W tegorocznej V ogólnopolskiej edycji Nocy Bibliotek wzięło udział 1761 bibliotek. Spośród setek wyjątkowych Nocy Bibliotek  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie znalazła się w najlepszej piątce  wyróżnionych Nocy Bibliotek w Polsce.Jury konkursu w   uzasadnieniu napisało:  „za niekonwencjonalne pomysły na powiązanie nocnej pory wydarzenia z promocją kryminału jako gatunku literackiego oraz twórcze włączenie lokalnej społeczności do przygotowań poprzez konkurs literacki „Zagadka kryminalna z Wieruszowem ...

czytaj dalej »


Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego- Literackiego pn.: „Otwórz szufladę po 80 latach” – nieodkryte karty ludzkich historii.

        20 listopada br. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego  Konkursu Historyczno- Literackiego  pn.: „Otwórz szufladę po 80 latach”- nieodkryte karty ludzkich historii . Celem  konkursu  było zainteresowanie i propagowanie  historii swojego regionu, rodziny oraz dokumentowanie wydarzeń z przeszłości.Warunkiem przystąpienia do konkursu było nadesłanie opowiadania, wywiadu lub reportażu, prawdziwego zdarzenia z okresu II Wojny Światowej, którego uczestnikiem lub świadkiem był członek rodziny, sąsiad, znajomy rodziny. Do prac należało dołączyć kopie starych ...

czytaj dalej »


„MIEJSCA PAMIĘCI POWIATU WIERUSZOWSKIEGO 1939-1945” – zaproszenie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w WieruszowieTowarzystwo Historyczno-Kulturalne ARSONIUMPTTK w Wieruszowieserdecznie zapraszana  promocję  publikacji połączoną z otwarciem wystawy :„MIEJSCA PAMIĘCI POWIATU WIERUSZOWSKIEGO 1939-1945” oraz na spotkanie z autorami publikacji.Impreza odbędzie się 22 listopada br. o godz.18.00w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie                                                                         Wystawa i publikacja  sfinansowana została ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie   w ramach Programu  „PATRIOTYZM JUTRA"


Zarządzanie prywatnością

    Cookie statystyk

    Ciasteczka używane przez Google Analytics. Służą do monitorowania ruchu na naszej stronie. Dokładne informacje o ich funkcjach znajdziesz na stronie Prywatność-RODO.

    _utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz